fbpx
Zaloguj się jako pacjent
Nie masz jeszcze konta pacjenta? Zajerestruj się
+48 22 688 79 25 Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

e-Zwolnienie – teleporada nawet w 15 minut

Zamów konsultację
i e-zwolnienie
u lekarza

 

Potrzebujesz szybkiego zwolnienia lekarskiego? Czekasz na wizytę stacjonarną, ale wolny termin jest za kilka dni? Przeziębienie nie pogarsza się, ale nie chcesz zarazić kolegów w pracy lub na uczelni?

e-Zwolnienie lekarskie to proste rozwiązanie dostępne w HomeDoctor. Telekonsultacje lekarskie, które zrobisz w zaciszu domowym. Bez konieczności wychodzenia, kiedy źle się czujesz, a potrzebujesz porady. 

e-zwolnienie lekarskie l4 online telekonsultacja
e-wizyta lekarska, telemedycyna, lekarz online, zwolnienie lekarskie, e-zwolnienie

e-Zwolnienie płatne

Umów teleporadę z lekarzem z e-zwolnieniem.
Pamiętaj: lekarz może uznać konieczność wizyty stacjonarnej!

Koszt wizyty 79 zł

Umów teleporadę z e-zwolnieniem od 79 zł

e-wizyta lekarska, telemedycyna, lekarz online, zwolnienie lekarskie, e-zwolnienie

e-Skierowanie, e-Recepta

Wybierz konsultację z lekarzem Specjalistą przez telefon, wtedy kiedy potrzebujesz. Bez czekania na wolny termin w przychodni.

Koszt wizyty od  99 zł

Umów teleporadę ze Specjalistą od 99 zł

recepta online strona główna lekarz online homedoctor

Najczęstsze pytania dotyczące telekonsultacji z L4

 

Czym jest e-zwolnienie lekarskie?

Już od kilku lat, bo od grudnia 2018 roku, wystawiane są zwolnienia lekarskie w formie elektronicznej. Obecnie jest to jedyna forma. e-Zwolnienie, inaczej nazywane e-ZLA, tuż po wystawieniu przez lekarza trafia automatycznie na e-zwolnienie lekarskie, zwolnienie lekarskie online, ZLA4
profil PLATFORMY Usług Elektronicznych płatnika składek (najczęściej jest to pracodawca) i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ta forma jest ogromnym ułatwieniem dla pacjentów, lekarzy i pracodawców.

Czy L4 jest widoczne na IKP?

Wszystkie zwolnienia lekarskie, jakie otrzymujesz od lekarza, możesz znaleźć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto IKP i przejdziesz do sekcji Historia Leczenia/Zwolnienia.

Jakie są zalety elektronicznego L4?

e-Zwolnienie otrzymasz podczas wizyty domowej, telemedycznej lub stacjonarnej. Nie musisz martwić się, że dokument zagubi się w drodze do pracodawcy, bo trafi on bezpośrednio do systemu. Wystawienie takiego dokumentu jest bardzo szybkie i automatycznie trafia na wszystkie konta.

Czy e-zwolnienie jest legalne?

lekarz online przeprowadza konsultację po otrzymaniu wyników badań e-Zwolnienie lekarskie jest wystawiane w czasie teleporady z lekarzem. Jeżeli lekarz uzna, że zwolnienie jest zasadne, wtedy pacjent otrzyma je. Wystawione w ten sposób zwolnienie online jest legalne, bezpieczne i tak samo ważne, jak to wypisane podczas wizyty w gabinecie.

Ile trzeba czekać na zwolnienie online? 

Nie musisz czekać na wypisanie zwolnienia przez lekarza. Lekarz wystawiający zwolnienie online przekazuje je od razu do systemu ZUS. Ten następnie udostępnia zwolenienie lekarskie  pracodawcy.  Najpóźniej dzieję się to następnego dnia, jednak zazwyczaj proces jest automatyczny. 

Ile prób podejmuje lekarz dzwoniący do pacjenta? 

Nasi lekarze podejmują 3 próby, żeby skontaktować się z pacjentem na umówioną telewizytę. Jeżeli nie uda Ci się odebrać telefonu od HomeDoctor za pierwszym razem, wtedy lekarz podejmie dwie próby, w odstępie kilku minut. 

Co zrobić, aby szybko uzyskać e-zwolnienie lekarskie?  

Jeżeli potrzebujesz e-zwolnienie, a Twój lekarz w przychodni ma odległe terminy wizyt, wystarczy umówić się na telekonsultację z jednym z naszych lekarzy lub Specjalistów. HomeDoctor pozwala na wybór wolnego terminu jeszcze tego samego dnia, nawet do 15 minut. Nasi lekarze online pracują przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 07:00 – 21:00.
A jeżeli masz u nas złożoną deklarację NFZ możesz korzystać z e-zwolnień bezpłatnie w ramach ubezpieczenia NFZ.

Co się stanie, jeżeli nie odbierzesz telefonu od lekarza po kilku próbach kontaktu?  

Kiedy jesteśmy chorzy i źle się czujemy, możemy zasnąć ze zmęczenia i przegapić nasz termin telewizyty. W takiej sytuacji należy pamiętać, że wizyta umówiona i nie zrealizowana jest uznawana za zamkniętą ze statusem „Brak Kontaktu”. W takim przypadku należy skontaktować się bezpośrednio z naszą Inoflinią +48 22 688 79 25 i zgłosić sytuację.

Ile kosztuje telekonsultacja z e-zwolnieniem?  

Koszt konsultacji lekarskiej przez telefon z możliwością uzyskania e-zwolnienia lekarskiego zależy od Specjalizacji lekarza, do którego umówimy wizytę. W przypadku Internisty i Pediatry jest to koszt 79,00 zł. Inne specjalizację róznią się cenowo, np. konsultacja z Psychiatrą to koszt 199,00 zł